Review: Uzel

Uzel by Dominik Dán

Moje první "dánovka" a zatím se to rozjíždí v docela velkém stylu. Dala jsem na doporučení a rozhodně neskončím pouze u tohoto kousku. Je dosti zajímavé číst téměř autentické zážitky z kriminalistického prostředí a v případě tohoto dílu i z období lehce před revolucí, kdy úřední sférou vládla StB. No můžeme být všichni rádi, že tuto historii už máme za sebou. Téma vraždy je zde víceméně upozaděno na úkor uvození do totalitního komunistického režimu, nicméně to v žádném případě neubírá na atraktivitě příběhu, naopak velmi dobře vrství jednotlivé zainteresované osoby jednu přes druhou a odhaluje spojitosti. Já jsem spokojená.

Knihu jsem bohužel musela dočíst (a odevzdat) narychlo v knihovně a tudíž mi bude chybět ukázka. Ale to vůbec nevadí, prostě si to přečtěte i tak.