Review: Poslední přání

Poslední přání by Andrzej Sapkowski

Jednou to muselo přijít, jednou jsem s touhle zaklínačskou parádou musela začít. A jestli tohle je podle některých ještě tím slabším kouskem, tak to jsem nesmírně zvědavá na další pokračování. Soukromě jsem si Geralta a jeho osobitý, zemitý humor zamilovala takřka od prvních řádků. Trošku mě zarazilo, že v první povídce není po zaklínači ani stopy, ale hned od druhé povídky už byl nekompromisně v mojí hlavě a věřím, že ji ještě hodně dlouho neopustí. Pro mě to je až nezvyklé, že vlastně nevím, co ke knize samotné říct, já jsem byla jejím kouzlem pohlcena takřka ihned. Těžko se mi před spaním knihu odkládalo, nejednou jsem sama sebe přemlouvala, že z toho stejně nic nemám a ráno budu číst celou kapitolu znovu. Až taková byla má závislost a tak mě dost mrzí, že jsem knihu dnešním večerem dočetla. Jsem čím dál víc přesvědčená, že tahle série brzy skončí v mojí osobní knihovně. Jo a nesmím zapomenout na krásné ilustrace, pevná vazba je opravdu moc hezká a úžasně zpracovaná.

Série: Zaklínač - 1. díl
Rok vydání: 2015